KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 15805247
nr 1580 5247
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
Akvareller, 3 st, Stockholmsmotiv, Signerade, Akvarell, bildmått: ca 17x24 cm, yttermått inklusive ram: ca 26x33 cm
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Utrop:
500 kr
måndag 20 november 2023
kl 19:05:52
Frans Lindström
Läs mer om Frans Lindström